1-2 dages levering
Gratis fragt & retur på yogatøj
Stort udvalg til yoga & fitness
90 dages fuld returret
Kundeservice 72 28 95 95

Yoga og kaffe i Eftertænksomhedens Oase

Arrangør:Yoga Amager
Placering:København S
Fra:24/8/2025 kl. 10:15
Til:24/8/2025 kl. 12:00
Antal visninger:57

Eftertænksomhed, yoga og kaffe

Eftertænksomhedens Oase ligger mellem Kastrupvej og Kirkegårdvej . Det er den tidligere Sundby Kirkegård, der nu er blevet omdannet til en skøn park.

Her  er der højt til himlen, historisk vingesus fra dem og det, der var en gang, skøn natur, fred og ro. 

Stedet inviterer til eftertænksomhed og refleksion, og det er præcis det, vi bruger denne søndag på, når vi mødes til yoga og meditation. 

Efterfølgende kan du hente dig en kop kaffe og croissant i Amagers bedste kaffebar Den Bette, som ligger lige om hjørnet.  

Du får:

  • 75 min yoga
  • En valgfri kaffe
  • En croissant 


Det praktiske

Målgruppe
Alle kan deltage uanset erfaring og alder. Jeg guider dig hele vejen, og du kan springe det over, som ikke føles godt.

Tid
24. august 2025 kl. 10.15-12. Yoga fra 10.15-11.30. Kaffe og croissant udleveres hos Den Bette mellem kl. 11.30-12.

Sted
Eftertænksomhedens Oase - den gamle del af Sundby Kirkegård. Du modtager det præcise mødested på mail, når vi nærmer os.

Udstyr
Du medbringer selv en yogamåtte, et liggeunderlag eller lign. samt et tæppe.

Betingelser
Din tilmelding er bindende og pengene refunderes ikke. Bliver du forhindret er du velkommen til at sælge din plads til en anden.

Vind og vejr
Hvis vi forud for arrangementet kan se, at det vil regne, så aflyses arrangementet og pengene refunderes. Begynder det at regne undervejs, så afsluttes yogaen og pengene refunderes ikke.

Pris
200 kr. for yoga, kaffe og croissant. Betales her.


Udfyld nedenfor og klik SEND:



Skriv de bogstaver/tal du ser på billedet nedenfor:








FIND YOGA



Se alle yoga steder

Gratis E-bøger